Array ( ) ZASADY RZUCANIA ZAKLĘĆ - - Czarna Magia - bloog.pl
Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 197 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

ZASADY RZUCANIA ZAKLĘĆ

piątek, 10 września 2010 20:07
Skocz do komentarzy
Wiele róznych czynników może przyczynić się do skuteczności zaklęcia lub zdecydować o niepowodzeniu. Bardzo czesto początkujący adepci narzekają, że ich zaklęcia nie chcą działać. Powodów może być wiele/ Przede wszystkim, na rytuał składa się wiele różnych elementów:
1 Kwadra księżyca
2 właściwe składniki i narzedzia oraz dobór rytuału
3 stan psychiczny adepta
4 doświadczenie
5 moc osobista i wzbudzona energia
6 wiara w magiczne działania i skutki rytuału.


KWADRA KSIĘŻYCA
Odpowiednia kwadra Księżyca jest kluczowym elementem przy rzucaniu zaklęć.
Rozróżnia się cztery fazy księżyca: Nów, rosnący, pełnia, malejący.  Każda z nich ma swoją specyfikę i trwa po siedem dni, składając się na 28 dniowy miesiąc Księzycowy., których w roku mamy 13. Dzięki temu na rzucanie każdego zaklęcia mamy mnóstwo czasu.
Maksymalny efekti moc zyskuje się, odprawiając zaklęcia podczas pełni, w wielu przypadkach jednak odpowiedniejsza będzie inna kwadra. Dobór własciwej fazy Księzyca jest stosunkowo prosty.
W czasie Nowiu albo nie odprawia się zaklęć, albo tylko te, które mają na celu pozbycie się czegoś na dobre.
Gdy księżyca przybywa, rzuca się zaklęcia mające przyczynić się do wzrostu, zyskiwania, przybywania
Podczas ubywania, najlepiej wychodzą zaklecia powodujące zmniejszenie, usówanie, spowolnienie
Każde zaklęcie działa najsilniej podczas pełni, w szczególności te związane z moca i energią oraz rozwojem osobistym.

WŁAŚCIWE SKŁADNIKI I NARZĘDZIA ORAZ DOBÓR RYTUAŁU
Do każdego magicznego zadania trzeba prawidłowo dobrać formułę zaklęcia. Każdy adept powinien w swoim magicznym dzienniku opisywać wszystkie swoje magiczne doświadczenia, aby przekonac się, które zaklęcia działają dobrze w jego wykonaniu. i co można poprawić.  Warto też zwracać uwage na takie czynniki jak stan psychiczny  czy zły dobór materiałów, które moga zaburzyć działanie naprawdę dobrego ceremoniału magicznego. Szczegółowe notatki są nieocenioną pomocą w pracy maga. Do przeprowadzenia zaklęcia trzeba zgromadzić wszystkie potrzebne przedmioty- zioła, kadzidła, laleczki, olejki oraz akcesoria takie jak różdżka,  sztylet czy pentakl. Potrzebne bywają naczynia, pojemniki, wstążki, paier czy pióra.
W każdym zaklęciu nalezy używac starannie dobranych składników. Wszystkie materiały, takie jak świece, papier i atrament w odpowiednim magicznym kolorze czy zioła i olejki powinny być związane z typem zaklęcia. Innymi słowy, materiały powinny emitowac własciwe wibracje, związane z celem zaklęcia. Przeważnie składniki zaklęć są proste i łatwo dostępne. Przed kazdym rytuałem warto poświęcić nieco czasu na magiczne przygotowania poszczególnych elementów. Przedmioty wykonane własnoręcznie są najcenniejszą pomocą w magii.

STAN PSYCHICZNY ADEPTA
Podczas rzucania zaklęcia trzeba osiagnąć odpowiedni stan ducha i umysłu, odczówac własciwe emocje i  być skoncentrowanym. Nie wolno mieć wątpliwości ani rozwazac negatywnych rozwiązań swojego problemu.
Podczas odprawiania rytuału trzeba się skupić na zaklęciu , jego celu i emocjach, jakie w nas wywołuje. Podczas rzucania zaklęcia miłosnego nalezy czuć miłość, a nie nienawiść. Trzeba też wierzyć w skuteczność zaklęcia.

DOŚWIADCZENIE
Osoba rzucająca zaklęcie powinna dysponowac wiedzą, doświadczeniem i rozeznaniem w dziedzinie magii. 
Wielu spodziewa się, że za pierwszym razem- besz odpowiednich przygotowań, nauki posstaw teoretycznych i wiedzy- osiagną doskonałe rezultaty, po czym szybko się zniechęca. Tymczasem najpierw trzeba poznac magię od strony teoretycznej, zagłębić jej różnorakie aspekty i bardzo dużo ćwiczyć. Im większe mamy doświadczenie magiczne, tym lepiej zaklecie zadziała. Osoby "bawiące się" w magię raz na miesiąc nie osiągną spektakularnych rezultatów. Dopiero rzucanie wielu różnych zaklęć i zaznajomienie się z magicznymi regółami pozwoli w pełni kontrolowac magiczną moc.

MOC OSOBISTA I WZBUDZONA ENERGIA
Mag powinien pracować nad wzmacnianiem swej energii nie tylko ćwicząs różnorodne zaklęcia, ale róznież medytując i wizualizując. Ponadto przed rozpoczeciem rytuału warto przeprowadzić Mniejszy rytuał wyganiający pentagramu, Mniejszy rytuał wyganiający heksagramu oraz Rytuał środkowej kolumny lub Adorację Słońca. by wzmocnić swoją energię i chronić ją. Każdy adept powinien zdecydowac się na takie rytuały, które mu najbardziej odpowiadają i pracować nad nimi. Przy systematycznym wysiłku skuteczność zaklęć dramatycznie wzrośnie, warto więc włożyć w to nieco wysiłku. Istnieją rytuały, w których nadbudowuje się swoją osobistą energię i moc. Są one doskonałe do ćwiczenia i należy je często wykonywać, szczególnie na początku praktyki. W ten sposób zdobywamy doświadczenie , a nasza moc wzrasta. Im większa nasza osobista moc, tym potężniejsze będą rzucane przez nas zaklęcia.

WIARA W MAGICZNE DZIAŁANIA I SKUTKI RYTUAŁU
Adept musi wierzyć w magię i w siebie. Jeśli nie, zaklęcie się nie uda. Wiara, ufność i cierpliwość to podstawowe atrybuty. Wiele osób najpierw chce wypróbować czy zaklecie zadziała, a potem ewentualnie uwierzyć w ich skutecznosć.  Błąd. Jeśli ktoś nie wierzy w magię i okultyzm i chce sobie poeksperymentować, lepiej niech w ogóle nie zaczyna.
 
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  1 934  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

Pierwszy blog początkującej adeptki Magii...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1934

Lubię to